Uzm.Dr.Sema Aksoy

Uzm.Dr.Sema Aksoy

Radyoloji

Işın bilimi olarak da bilinen radyoloji bölümünde çalışan ve hastaları yönlendiren kişilere Radyolog denilmektedir. Radyologlar  altı yıllık tıp eğitimi sonrası radyoloji ihtisası yaparlar. Vücut içindeki organlarda meydana gelen oluşumları görüntülemek için röntgen, manyetik rezonans, bilgisayarlı tomografi, mamografi ve ultrasonografi  gibi cihazlar kullanılır.

 

 

 

Özellikle çocuklar ve hamilelerde öncelikle  radyasyon içermeyen ultrason ve MR gibi tetkiklerden faydalanılmaya çalışılır. Vücut içinde her türlü kitle, enfeksiyon, inflamasyon, kemiklerde kırık-çıkık  gibi değişiklikleri tesbit edip muayene eden doktora bilgi vermek radyoloji uzmanının görevleri arasındadır.

Tıp Merkezimizde MR, BT, mamografi, ultrasonografi gibi her türlü cihazımız mevcut olup hastalarımıza üst düzey kalitede hizmet vermeye çalışmaktayız. Yabancı hastalarla ingilizce iletişim kurmaktayız. Arap hastalarımız için tercümanımız mevcuttur.

Ultrason bölümü randevu ile çalışmakla beraber genellikle aynı gün hastaya bakmakta ve anında raporlandırılmaktadır.  MR ve BT incelememiz ise  genellikle aynı gün yapılmakta olup ertesi gün raporlanmaktadır. Acil durumlarda klinik bilgi verilmekte ve gerekirse hekim arkadaşlarımızla USG incelemesini beraber yaparak hastalarımızı sonuca ulaştırmaktayız. Özenle çalıştığımız radyoloji bölümümüz ihtiyaç duyan tüm hastalarımızın hizmetine açıktır.

Eğitim

  • 1989- 1995

    Istanbul University CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ/ (English)

Çalıştığı Kurumlar

  • 1999-2004

    İSTANBUL BAKIRKÖY RADIOLOGY DEPARTMENT

  • 2004

    High Resolution Computerized Tomographic Findings of Children's Reoccurring Infected Lungs