SAÇ DÖKÜLMESİ VE TEDAVİSİ

 
Saç dökülmesi, saçın kendisini yenilemesi şeklinde de tanımlanabilir. Normal bir saç dökülmesi, günlük olarak 80-100 adet saç teli kaybı şeklindedir. Bu miktarın üzerindeki günlük dökülmeler normal değildir ve tedavi edilmesi gerekir. Uygulanan medikal tedavilere rağmen dökülmenin devam ettiği durumlarda ise tek ve kesin çözüm cerrahi yöntem olan saç ekimidir.
Ayrıntılı Bilgi için Hemen 0553 300 06 05 Arayın!

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekim operasyonu ensenin üst bölgesindeki dökülmeme özelliğine sahip, saç köklerinin tek tek özel tekniklerle alınıp, dökülen bölgeye nakletme (yerleştirme)işlemidir. Alınmış olan bu saç kökleri greft olarak isimlendirilir. Grefti açıklarsak;

GREFT:

Verici (donör) bölgeden çıkartılarak saçsız bölgeye nakledilmek için hazır olan saç foliküllerine verilen addır. Bir seansta (donör yapısı uygun ise) 2500-4500 ve üzeri greft çıkartılabilir. Çıkartılan greft sayısından ortalama 2.5 katı oranında saç teli elde edilebilir.SAÇ NAKLİ (EKİMİ) VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

FUE (Follicular Unıte Extraction):

Saç tedavi yöntemleri arasında en etkili ve en gelişmiş yöntem FUE yöntemi özel bir cihaz olan mikromotor ile ensenin üst bölgesindeki dökülmeme özelliğine sahip saç köklerinin tek tek alınması işlemidir. Çıkartılan greftler dökülmüş bölgeye tek tek nakledilir. Saç ekimi mikrocerrahi bir işlem olması sebebiyle ameliyathane koşullarında yapılmalıdır. FUE yönteminin en önemli özelliklerinden biride kök alınan bölgede kesinlikle iz bırakmaması ve fark edilmemesidir. FUT (Follicular Unıte Transplantation ): Eski bir yöntem olan FUT iki kulak arasındaki saçlı derinin bir şerit şeklinde kesilerek çıkartılıp tek tek foliküllere ayrılması işlemidir. Bu işlem günümüzde pek tercih edilmeyen bir yöntemdir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ:

Saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve eser elementleri içeren özel serumlar direkt olarak saç kökünün yer aldığı derinin orta tabakasına enjekte edilmesi işlemidir. Yıpranmış saçlarda canlanmaya neden olur, kişideki başka bir rahatsızlık nedeniyle oluşmuş (tiroid hastalığı), anemi, vb.) saç dökülmelerinin tedavisinde yardımcıdır. Ayrıca stres, mevsimsel dökülme sürecinin uzaması, beslenme bozukluğu sebebiyle oluşan dökülmelerde de etkili bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem dökülmüş bölgelerde fayda sağlamaz. P.R.P.(Platelet Rich Plazma):P.R.P. tedavisi kendi karnınızın özel işlemlerden geçirilerek elde edilen trombositlerin seyrelmiş ya da zayıflamış olan bölgeye enjekte edilmesi işlemidir.

KAŞ EKİMİ:

FUE tekniği uygulanarak ense bölgesinden kaş açıklığı için gerekli olan greftler tek tek mikromotor ile alınırlar Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur. Kaş ekimi yapılacak olan bölgeye lateral slit ile mikro kanallar açılır. Açılan kanallar konusunda uzman doktor ve sağlık personeli tek tek ekim işlemini gerçekleştirirler.

Ayrıntılı Bilgi için Hemen 0553 300 06 05 Arayın!
 
 
 
 

Randevu Talebi

 
 
Ad - Soyad
 
 
 
 
Email
 
 
 
 
 
Telefon
 
 
Mesajınız